• BIST 11089.53
  • Altın 2539.161
  • Dolar 32.8321
  • Euro 35.6521
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 24 °C
  • Van 23 °C

DÜNYA KUDÜS GÜNÜ İSLAMIN GÜNÜDÜR!

DÜNYA KUDÜS GÜNÜ İSLAMIN GÜNÜDÜR!
DÜNYA KUDÜS GÜNÜ İSLAMIN GÜNÜDÜR!

DÜNYA KUDÜS GÜNÜ İSLAMIN GÜNÜDÜR!

1979 Yılından bu yana Ramazan ayının son Cuma günü Dünya Kudüs Günü olarak kutlanmaktadır.

Bu gün doğudan batıya, güneyden kuzeye tüm yeryüzünde Kudüs-ü Şerif’in işgalci Siyonistlerin işgalinden kurtarılması, Filistin topraklarında yaşanan işgal, baskı ve zulümlerin yok edilmesi adına çeşitli eylemler yapılmaktadır. Belki de dünya Müslümanlarının aynı gün ve aynı amaç uğruna yaptıkları tek siyasi eylemdir bu gün. İşte bu yüzden Dünya Kudüs Günü İslam’ın günüdür.

İşgalci Siyonist devlet 14 Mayıs 1948 tarihinde yani içinde bulunulduğumuz ayda resmen kuruldu. Kurulduğu günden bu yana, 72 yıldır bir kanser hücresi gibi, insanlık tarihinde Yahudi, Hristiyan, Müslüman ve diğer din mensuplarının özgür ve onurlu bir şekilde yaşadığı barış topraklarını, kutsal ve mübarek beldeyi adım adım işgal etmeye devam ediyor.

İşte Müslümanlar bu habis, kötü huylu kanser hücresi gibi topraklarımızı saran işgalci devleti buradan söküp atma iradesi ile bir araya gelmektedir. İşte bu yüzden Dünya Kudüs Günü İslam’ın günüdür.

İnsanlığın kadim tarihinde bazı beldeler önemli olaylara tanıklık etmiştir. İnsanlığa belli dönemlerde yol gösteren önderler bu beldelerde yaşamış, bu beldeler kutsal kitaplarda anılmış insanlık hak ve adalete bu topraklarda davet edilmiştir. Onların takipçileri onurlu, adil ve özgür olarak barış içinde yaşanabileceğini bu topraklarda göstermiştir. Bu topraklar insanlık ailesinin ortak mirasıdır. İşte Kudüs bu beldelerin en önemlilerindendir.

Müslümanlar tarihin en aşağılık topluluğu olan Siyonistlerin işgaline son verip bu beldeyi tekrar barış yurdu haline getirmek için bir araya gelmektedirler. Onun için Dünya Kudüs Günü İslam’ın günüdür.

Müslümanların topraklarının neredeyse tamamı 1900’lerin başından beri emperyalist batının işgali veya onların uşağı yerli işbirlikçilerin yönetimi altındadır. Bu işgalciler ve işbirlikçi yerli yöneticileri Müslümanların tüm değerlerini yerle bir edip onları adeta inim inim inletmektedirler. Onların başını pervasız, şımarık, hiçbir ölçü tanımayan tarihin en aşağılık topluluğu olan işgalci Siyonistler çekmektedir. İşgalci Siyonistleri lanetlemek için Müslümanların bir araya geldiği ve ortak hareket ettiği gün olduğu için Dünya Kudüs Günü İslam’ın günüdür.

Bugün Suriye, Yemen, Irak, Afganistan, Mısır, Libya ve neredeyse tüm Müslüman topraklarını savaş alanına çeviren ve onları çeşitli fitne ve tuzaklarla bir biriyle savaştıran emperyalist batının en önemli hedefi işgalci Siyonistlerin güvenliğini sağlamaktır.

İşte bu gün;  dünyanın her yerinde, farklı kavimlerden, farklı mezhep ve meşrepten Müslüman aynı anda “bu işgalcilerin topraklarımızda güven içinde olmalarına izin vermeyeceğiz” deme iradesini göstermektedirler. Bu yüzden Dünya Kudüs Günü İslam’ın günüdür.

 

 

Tarihte bu topraklara göz dikmiş Firavunlar, Asurlu zalimler, Romalı diktatörler ve Batılı sömürgeci güçlerin çağdaş temsilcisi olan insanlık dışı ırkçı bir anlayışa sahip olan Siyonistler atalarına rahmet okutacak zulüm ve işgale imza atmaktadırlar.

Bu gün Müslümanlar Hz. Davut, Süleyman, Musa, İsa ve Hz. Muhammed(a.s)’ın mirası olan Tevhid ve Adaleti hakim kılmak için, Hz. Ömer ve Selahaddin’i Eyyübi’nin gösterdiği yoldan yürüyüp Kudüs’ü özgürleştirmek adına bir araya gelmektedir. Onun için Dünya Kudüs Günü İslam’ın günüdür.

Adana Öze Dönüş Derneği olarak diyoruz ki;

Filistin davasına sahip çıkıyoruz.

Hamas’ın, İslami Cihad’ın ve Filistin’in özgürlüğü için mücadele eden kim varsa onların yanındayız.

Gün ayrılık günü değil, gün Allah’ın ipine hep birlikte sarılma günüdür.

Gün Kudüs’e hep birlikte sahip çıkma günüdür.

Müslümanların aralarındaki her türlü ihtilafı Kudüs’ün hatırına bir tarafa bırakıp özgür Kudüs için çalışma günüdür.

Ey! Dünyanın sömürgeci, zalim ve işgalci güçleri!

Ey! Topraklarımızı istila eden açgözlü vahşiler!

Ey! Emperyalistlerin uşağı yerli iş birlikçi diktatörler!

Dünya Kudüs günü Müslümanların hep birlikte ayağa kalktıkları gündür!

Dünya Kudüs Günü işgalcilerin diz çöküp sürünerek, zillet içinde topraklarımızı terk edecekleri gündür.

Kudüs’e ve tüm İslam beldelerine selam olsun!

                                                                                                                      21.05.2020

                                                                                         Adana Öze Dönüş Derneği

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Öze Dönüş | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Van Öze Dönüş Der Tlf: 432 212 10 18 | Haber Scripti: CM Bilişim